شرکت سیسکو جزء بزرگترین تولید کنندگان سخت افزار شبکه می باشد .تجهیزات از قبیل روتر وسوئیچ و فایروال و وایرلس و… از تولیدات اصلی این شرکت می باشد با توجه به این نکته بسیاری از شبکه های از تجهیزات این شرکت استفاده می کنند.

لیست دوره ها

دوره CCNA

در دورهCCNA که اولین مدرک ارائه شده توسط شرکت سیسکو می باشد کوتاه شده عبارت Cisco Certified Network Associate است. دوره CCNA شامل اطلاعات پایه ای در مورد شبکه های WAN و LAN و نحوه نصب و راه اندازی تجهیزات سخت افزاری تحت شبکه از قبیل روتر و سوئیچ می باشد.

دوره CCNA Security

در دوره (Implementing Cisco IOS Network Security)CCNA-Security افراد با ایجاد امنیت بر روی تجهیزات شبکه آشنا می شوند.متخصصین شبکه با داشتن مدرک CCNA-Security توانایی لازم برای تشخیص تهدیدات و مقابله با خطرات و حملاتی که شبکه را تهدید می کند، کسب می کنند.

دوره CCNP

(Cisco Certified Network Professionnal ) CCNP یکی از مدارک ارائه شده توسط شرکت سیسکو می باشد که به افراد توانایی پیکربندی شبکه های WAN و LAN را با استفاده از تجهیزات سیسکو می دهد. برای متخصصینی طراحی شده که در شبکه های وسیع مشغول به کار می باشند.  .

دوره CCNP Security

مدرک CCNP-Security به افراد امکان نصب و مدیریت و طراحی تجهیزات امنیتی شرکت سیسکو را می دهد. افرا در این دوره با جزئیات و نحوه پیکر بندی سخت افزاری امنیتی آشنا شده و نیز ایجاد امنیت بر روی روتر و سوئیچ و پیاده سازی سیستم های یکپارچه احراز هویت و پیکر بندی فایروال را بطور کامل فرا می گیرند.

فهرست